Kserkom dzierżawa kserokopiarki Tarnów

Zalety technologii niewymagającej użycia ciepła.

data dodania: 2020-08-24
Porównanie procesów druku

Drukarki laserowe i atramentowe mogą wyglądać tak samo z zewnątrz, ale bardzo różnią się od środka.

Porównanie drukarek atramentowych Epson z konkurencyjnymi drukarkami laserowymi pod względem ilości odpadów

Technologia niewymagająca użycia ciepła firmy Epson sprawia, że w procesie wyrzucania atramentu nagrzewanie nie jest potrzebne. Zamiast tego na element piezo wywierany jest nacisk, który powoduje jego ugięcie się i odbicie, i w efekcie wyrzucenie atramentu z głowicy drukującej. W przypadku drukarek laserowych konieczne jest z kolei nagrzanie utrwalacza.

Porównanie drukarek atramentowych Epson z konkurencyjnymi drukarkami laserowymi pod względem druku
Zalety technologii niewymagającej użycia ciepła

Szybkie wydruki o stałej jakości
Opracowana przez firmę Epson technologia nie wymaga użycia ciepła do nagrzewania podczas włączania czy budzenia ze stanu uśpienia. Oznacza to, że rozpoczyna drukowanie od razu w odróżnieniu od drukarek laserowych, które muszą rozgrzać utrwalacz, aby drukować. Pozwala to uzyskać szybkie wydruki o stałej jakości, nawet w przypadku dokumentów o dużej gęstości druku.

Mniejszy pobór mocy to większa oszczędność energii i pieniędzy
Technologia firmy Epson niewymagająca użycia ciepła zużywa mniej energii niż technologia laserowa, ponieważ nie wykorzystuje ciepła do nagrzewania. Ponieważ drukarki atramentowe nie mają modułu utrwalacza, zużywają znacznie mniej energii.

Mniej części zamiennych to mniejszy wpływ na środowisko naturalne
Drukarki laserowe zazwyczaj korzystają z większej ilości materiałów eksploatacyjnych i w większości wypadków wymagają okresowej wymiany bębna, pasa transferowego i utrwalacza. Dzięki technologii niewymagającej użycia ciepła w drukarkach atramentowych znajduje się mniej części do wymiany niż w przypadku drukarek laserowych, a głowica drukująca nie jest materiałem eksploatacyjnym. To ogranicza wpływ produkcji i recyklingu dodatkowych zasobów na środowisko naturalne.

Mniej interwencji zwiększa produktywność
Ponieważ drukarki atramentowe firmy Epson nie wykorzystują ciepła, to w ich konstrukcji znajduje się mniej części, które mogą się popsuć. To z kolei ogranicza liczbę potrzebnych interwencji. W rezultacie drukarki atramentowe Epson zapewniają większą niezawodność i znacznie krótszy czas przestojów.

Wszystkie aktualnościNa górę strony