Kserkom dzierżawa kserokopiarki Tarnów

Sponsoring

Wspieramy Janusza Kołodzieja

Janusz Kołodziej urodził się 27 maja 1984 roku w Tarnowie. Do szkółki żużlowej zapisał się w wieku 12 lat. Po 4 latach treningów pomyślnie zdał egzamin na licencje żużlową. Debiutował w zawodach młodzieżowych w Lublinie. Pierwszy ligowy start Janusza miał miejsce w meczu z Gwardią Warszawa. Kołodziej zdobył wtedy 9 punktów w 4 startach. Jeszcze w tym samym sezonie Janusz nabawił się pierwszej kontuzji. Podczas meczu z Wandą Kraków, zaczepił nogą o łańcuch w motocyklu Marka Ramiana. Z powodu złamania kości śródstopia pauzował 6 tygodni.

Sezon 2001 to pierwszy pełny sezon w karierze. Już wtedy Janusz reprezentował nasz kraj w zawodach Mitropa Cup, które rozegrano w Czechach i Austrii. W obu imprezach był najlepszym zawodnikiem z Orłem na plastronie. Startował również w Brązowym i Srebrnym Kasku, finale MIMP. Największym sukcesem w sezonie 2001 było 3 miejsce w Memoriale Romana Gąsiora w Krośnie.

Kolejny sezon startów to rok 2002, przeplatany sukcesami i kontuzjami. Janusz bardzo chciał awansować do finału IMŚJ. Na drodze jednak stanęła kontuzja. Przeszkodziła mu ona również w uczestnictwie w tak prestiżowych zawodach jak: IMP, BK czy SK. W finale MIMP w Lesznie Janusz zajął trzecie miejsce. Brązowy medal, który zawisnął na jego szyi był pierwszym medalem od kilku lat dla tarnowskiego klubu.

W sezonie 2003 Janusz wraz z Unią Tarnów awansował do Ekstraligi i był najskuteczniejszym zawodnikiem Jaskółek w ciągu całego sezonu. Zadebiutował na Wyspach Brytyjskich w drużynie Reading Racers, gdzie został okrzyknięty "cudownym dzieckiem z Polski". Doskonale zaprezentował się również w IMEJ, gdzie zajął drugie miejsce. W trakcie sezonu przesiadł się z czeskiej Jawy na włoskiego GM-a. Z kompletem punktów zwyciężył w finale Brązowego Kasku. Janusz zajął również 2 miejsce w finale Srebrnego Kasku. Wywalczył również 5 miejsce w finale MIMP

Sezon 2004 to rok medalami usłany. Chyba najważniejszy to złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski, mimo iż Janusz z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w finałowym meczu, to w ciągu sezonu walnie przyczynił się do sukcesu Jaskółek. Zdobył wszystkie medale, jakie można zdobyć w kategorii juniora. Został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski, wraz z Marcinem Rempałą stanął na najwyższym stopniu podium podczas MMPPK w Częstochowie, do tego dorzucił srebro w MPPK. Z powodu kontuzji złamania lewej ręki, jakiej nabawił się podczas finału IME w duńskim Holsted nie mógł uczestniczyć w finale IMŚJ oraz finale MDMP które odbyły się w Tarnowie. Pod nieobecność Janusza w MDMP juniorzy Unii zdobyli brązowy medal, który zawisnął również na szyi Janusza. Po raz kolejny Janusza występował z Orłem na piersi. W finałach DPŚ na Wyspach Brytyjskich Janusz był jednym z liderów kadry. W finale w Poole zdobył 10 pkt i był najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji. W tym sezonie zadebiutował w Elitserien w drużynie Rospiggarny Hallstavik.

W sezonie 2005 Janusz zdobył jak do tej pory najważniejszy tytuł. Tytuł INDYWIDUALNEGO MISTRZA POLSKI w kategorii seniorów na torze w Tarnowie po pięknej walce z Tomaszem Gollobem. Po raz drugi z Jaskółkami zdobył złoty medal w DMP. W ostatnim sezonie juniorskim zdobył trzy medale srebrne w tej kategorii w MIMP, MMPPK i MDMP. Reprezentując Polskę wywalczył z kolegami z reprezentacji złoty medal w DMŚJ i także złoty w Mistrzostwach Europy Par. Po raz drugi reprezentował barwy Rospiggarny w Elitserien.